Вагітність. Опис кожного тижня

Вагітність. Опис кожного тижня

Як же це здорово бути вагітним, відчувати життя всередині себе … Немає нічого дивного в природі, як виношування дитини! Вагітність триває дев’ять місяців, тобто. це приблизно 38-42 тижнів. Давайте розглянемо тижні окремо.

1 тиждень. Починає змінюватися гормональне тло, також відбуваються зміни в нервовій системі жінки. Вагітність ще неможливо визначити з допомогою УЗД, ні з результату аналізів. На цьому етапі відбувається лише зустріч сперматозоїда з яйцеклітиною.

2 тиждень. Цей період характеризується тим, що яйцеклітина ділиться, починає розвиватися плацента, нервова трубка та пуповина.

3 тиждень. Зародок рухається до матки. У жінки можуть з’явитися запаморочення, потяг до сну, набухання молочних залоз. Але про своє становище вона навіть не підозрює. Розташування дитини в животі по тижнях можна подивитися на цій сторінці https://nektarnik.com.ua/roztashuvannya-ditini-v-zhivoti-po-tizhnyax-yak-lezhit-ditina-v-zhivoti/.

4 тиждень. Вже є ембріон. Він ще зовсім невеликий, але вже починає формуватися голова дитини. В деяких жінок з’являється токсикоз.

5 тиждень. Розмір плоду вже 2мм. У нього починають формуватись внутрішні органи. Незабаром почне битися його серце.

6 тиждень. Плід вже видно на УЗД, його розмір становить приблизно 4мм. Серце почало битися, йде формування головного мозку. Потихеньку з’являються ручки та ніжки плода. Обличчя набуває певних рис.

7 тиждень. Плід вже має вигляд маленької людини, розміром 5-14мм. Орієнтовна вага-0,7 г. Формуються легкі. Активно розвивається головний мозок та інші органи.

8 тиждень. У плода починають з’являтися пальчики, ніс, вушка та верхня губа. Його розміри від 1.5-2 см. На УЗД можна побачити, як плід активно ворушиться. Також розвивається нервова система, у хлопчиків з’являються яєчка, а й у дівчаток яйцеклітини.

9 тиждень. Зникає «хвостик», спинка починає тихенько випрямлятися. На пальцях зникають перетинки. Мозок ділиться на дві півкулі, формується мозок.

10 тиждень. Плода оточує навколоплідна рідина, що його захищає. Малюк дуже швидко росте. Вага його становить 3-4 грами, розмір 28-30мм.

Вагітність. Опис кожного тижня

11 тиждень. На УЗД вже можна визначити підлогу плода. Активно йде розвиток травного тракту. Малюк ворушиться, з’являється хапальний рефлекс.

12-15 тижнів. У цей час всі системи організму вже сформовані. Тепер йде розвиток та зростання малюка. Плід покривається м’яким гарматою. Вага-70гр, зріст понад 10см.

16-20 тижнів. Голова плода випрямляється. Добре розвинені м’язи обличчя, кінцівки стають пропорційнішими. Також малюк вже добре чує, можна починати співати йому колискові пісні. Вага складає 250гр, розмір 15см.

20-25 тижні. Малюк смокче пальчики, позіхає, активно ворушиться. З’являється підшкірний жир. Формуються кістки та суглоби. Легкі повністю сформовані. Вага-700гр, розмір-до 30см.

26-30 тижнів. Дитина може розплющувати очі, моргає, реагує на яскраве світло. В нього вже добре розвинені слух, нюх. Іде швидкий набір ваги, йому важче перекидатися. Важить він приблизно 1,5 кг, а зріст-до 38см.

31-35 тижнів. Йому стає мало місця для руху. Зникає гармата на тілі. Шкіра стає світлішою, зникає почервоніння. Малюк накопичує підшкірний жир. В основному в цей період дитина приймає положення вниз головою. Вага його становить 2,5 кг, розмір 45см.

36-38 тижнів. Малюк готується до народження. Залишилося лише «дозріти» серцю, імунній та нервовій системі. Добре ростуть волоски, щічки мають припухлість. Вага його сягає 3кг, а зріст 47-50см. Якщо малюк зважиться народитися в цей період, він уже вважається доношеним.

38-42 тижні. Його народження можна чекати у будь-який час. Матка може періодично скорочуватися. У малюка все сформовано, він готовий до народження. Вага його становить до 3,8 кг, зріст-до 54см.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *